Twee wolkbreuken treffen Wezep

Woensdag 25 augustus 2010 - 0 reacties - 1787x bekeken - Categorie: Het weer
 
De meteorologische zomer loopt haast op zijn einde maar dat houdt niet in dat er geen bijzondere weersituaties meer voor kunnen doen. Ondanks de afwezige hitte ontstonden er gisteren felle onweersbuien voor de kust van Noord-Holland. Deze buien trokken met een behoorlijke snelheid richting het oosten. In eerste instantie leek Wezep de dans te ontspringen maar na een klein half uurtje werden de hemelsluizen wagenwijd open gezet. Rond de klok van half acht werden de straten blank gezet door een wolkbreuk die - volgens Weerstation Hattemerbroek - een intensiteit had van 130mm per uur.

Na een kwartiertje werd het weer wat droger en vanuit het westen kwam opnieuw een pittige bui opzetten. Deze bevatte dit keer ook behoorlijk wat onweer. Rond half negen werden de straten opnieuw blank gezet; het zicht nam spectaculair af en ook viel er korte tijd behoorlijk wat hagel uit de lucht. Deze tweede wolkbreuk bracht nog meer regen; met een intensiteit van 192mm per uur was het een absolute wolkbreuk. Na het wegtrekken van het actiefste gedeelte was er nog wat bliksem te zien richting het oosten. Daarna werd het vrij rustig: het werd windstil en de volle maan liet zich weer zien.


Bekijk de foto's Bekijk alle foto's, klik hier!

Foto


Op de kaart

Meer locaties...


Plaats een reactie

Naam:
E-mail adres*:
Bericht:

Avatar integratie via Gravatar.com

Bij het gebruik van een schuilnaam of anonieme naam kan de reactie verwijderd worden. Als je iets te verbergen hebt dan heb ik liever dat je niet reageert.

Welk woordje is in deze zin onderstreept?