Nieuwsarchief

Grote uitslaande brand legt woning in de as

Een grote brand in een woning aan de Burgemeester van Hardenbergweg te Zalk / Voskuilerdijk te Hattemerbroek heeft voor grote schade gezorgd. Omstreeks kwart voor vier werd de brand gemeld bij de alarmcentrale. Nog voordat de brandweer arriveerde stond de gehele onder verdieping in lichter laaie; de vlammen sloegen enkele meters uit het raam.

Omdat de brand vanaf de begaande grond naar de bovenste verdieping uitbreidde, was het blussen van de brand lastig voor de brandweer. Na enige tijd sloegen de vlammen opnieuw uit het dak. Ondanks de aanwezigheid van asbestplaten is er voor zover bekend geen gevaar voor de omgeving. Een speciaal opruimteam zal de asbestplaten verwijderen. De bewoners van de woning zijn niet gewond geraakt bij de brand.

De brandweer van Kampen en IJsselmuiden verleende hulp met de tankwagen en de slangenwagen. De hoogwerker en twee tankautospuiten kwamen uit Zwolle.

De woning stond op enkele meters van de provinciegrens, aan het einde van de Voskuilerdijk op Overijssels grondgebied. Waarom opnieuw brandweer Hattemerbroek niet opgeroepen is, is wederom een raadsel. De blusploeg van onze gemeente hoefde maar 4 kilometer af te leggen in plaats van 10 kilometer door brandweer Zwolle. In het verleden zijn er ook incidenten geweest in het buitengebied waar ondanks de snellere aanrijtijd van Hattemerbroek eerst wagens uit een andere provincie werden gestuurd. Dat zou verleden tijd zijn met de komst van een centrale meldkamer in Apeldoorn voor zowel Noord- en Oost Gelderland als IJsselland.

Helaas moest er weer geconstateerd worden dat er nog steeds met grenzen worden gewerkt. Als elke seconde telt, hoort gewoon de snelste blusploeg ter plaatse gestuurd te worden. Liever te veel materieel snel ter plaatse, dan minder materieel later ter plaatse!


Locatie 1 reactie 4.611x


Reactie (1)

Van GelderZondag 13 februari 2011 – 21:29
Ik heb 112 gebeld en direct door gegeven dat brandweer Hattemerbroek sneller ter plaatse zou zijn dan Kampen. Dan krijg je te horen dat zij dat zelf wel uit zullen zoeken met als gevolg dat de brandweer ruim 20 min. later pas komt terwijl Hattemerbroek in nog geen 5 min. ter plaatse kon zijn. Heel frustrerend! Wij wensen de bewoners veel sterkte.


Het nieuws als eerste op je telefoon gepusht? Volg mij via mijn Telegram kanaal: StefanVerkerkNieuws

Reageren

Naam:
Emailadres:
Jouw reactie:

Ingestuurde reacties worden voor publicatie op deze website gemodereerd. Reacties kunnen zonder opgaaf van reden worden geweigerd als deze als kwetsend kunnen worden ervaren, als het taalgebruik slecht is, indien de reacties reclame of privacygevoelige informatie bevatten of als de reacties niet aansluiten bij het onderwerp van het nieuwsartikel. Email adressen worden niet getoond bij de reacties.
Wat is het alarmnummer?
Anti-spam vraag
 
Verstuur reactie

Meer recent nieuws uit Zalk:

Vrachtwagen botst achterop auto bij verkeerslichten N50 Zalkerbroek
Frisse winterochtend in de herfst
Schaap gaat stuk zwemmen in het water langs de Burgemeester Hardenbergweg Zalk
Het weer in Wezep
Bewolkt 4,1°C
ZW 3,2km/h
0,4mm
Weerstation Wezep
@Stefanuzz
@diamondbacknl Een lintje hier Een lintje daar Alweer een steekpartij, ja echt waar… ????
Zaterdag 18 januari 2020 - 01:20
Zo, weer terug uit Zwolle. En laat ik het zo zeggen: dat gaat allemaal best snel achter elkaar door daar op het moment. ???? Weer een bijzondere avond in Holtenbroek. https://t.co/2pT2142kT5
Zaterdag 18 januari 2020 - 01:14
RT @thejermaine Politie: “Er is een geweldsincident geweest. We proberen een verdachte aan te houden. Die is in beeld bij ons. We zijn nu aan het onderzoeken wat er precies is gebeurd. Één gewonde persoon is afgevoerd.” #Zwolle
Vrijdag 17 januari 2020 - 23:31
RT @thejermaine Bloed bij de deurbel op de Palestrinaslaan in #Zwolle. Hier is vanavond iemand neergestoken. De details ontbreken nog. Foto genomen van camera ?@Stefanuzz?. https://t.co/yfTxtM1fmy
Vrijdag 17 januari 2020 - 23:29
Ha, ik zag hem ook staan zojuist. Op het spoor gaat het meestal wel goed, maar op de weg vandaag even wat minder met ProRail ???? sterkte daar! https://t.co/eb9O6wZCva
Vrijdag 17 januari 2020 - 16:40
[Brandweer 15:20.12] P 1 BON-13 OMS Handmelder Plukon Wezep BV Industrieweg Wezep 066741
Vrijdag 17 januari 2020 - 15:21
Melding van een steekpartij op het Van Heutszplein in Kampen, dat is het plein langs de kade van de IJssel in het centrum. Ik ben zelf niet aanwezig, tips zijn welkom mocht iemand iets gezien hebben. https://t.co/wAbC0WInSQ
Vrijdag 17 januari 2020 - 13:28
RT @POL_Overijssel We zijn op dit moment aan de #Stadhouderlaan in #Zwolle in verband met een dreigende situatie. De bewoner daar kon mogelijk een gevaar voor zichzelf of anderen vormen. Inmiddels is de bewoner uit de woning gehaald en meegenomen. ^AC
Vrijdag 17 januari 2020 - 12:54
@gersonveenstra Ik heb pushmeldingen van alle nieuwsapps al jaren uit. Stuk rustiger. ????
Vrijdag 17 januari 2020 - 11:41
Bizar verhaal. ???? De camera houdt er mee op en vervolgens… https://t.co/MtUYkiLwaH
Donderdag 16 januari 2020 - 23:24