Nieuwsarchief

Grote uitslaande brand legt woning in de as

Een grote brand in een woning aan de Burgemeester van Hardenbergweg te Zalk / Voskuilerdijk te Hattemerbroek heeft voor grote schade gezorgd. Omstreeks kwart voor vier werd de brand gemeld bij de alarmcentrale. Nog voordat de brandweer arriveerde stond de gehele onder verdieping in lichter laaie; de vlammen sloegen enkele meters uit het raam.

Omdat de brand vanaf de begaande grond naar de bovenste verdieping uitbreidde, was het blussen van de brand lastig voor de brandweer. Na enige tijd sloegen de vlammen opnieuw uit het dak. Ondanks de aanwezigheid van asbestplaten is er voor zover bekend geen gevaar voor de omgeving. Een speciaal opruimteam zal de asbestplaten verwijderen. De bewoners van de woning zijn niet gewond geraakt bij de brand.

De brandweer van Kampen en IJsselmuiden verleende hulp met de tankwagen en de slangenwagen. De hoogwerker en twee tankautospuiten kwamen uit Zwolle.

De woning stond op enkele meters van de provinciegrens, aan het einde van de Voskuilerdijk op Overijssels grondgebied. Waarom opnieuw brandweer Hattemerbroek niet opgeroepen is, is wederom een raadsel. De blusploeg van onze gemeente hoefde maar 4 kilometer af te leggen in plaats van 10 kilometer door brandweer Zwolle. In het verleden zijn er ook incidenten geweest in het buitengebied waar ondanks de snellere aanrijtijd van Hattemerbroek eerst wagens uit een andere provincie werden gestuurd. Dat zou verleden tijd zijn met de komst van een centrale meldkamer in Apeldoorn voor zowel Noord- en Oost Gelderland als IJsselland.

Helaas moest er weer geconstateerd worden dat er nog steeds met grenzen worden gewerkt. Als elke seconde telt, hoort gewoon de snelste blusploeg ter plaatse gestuurd te worden. Liever te veel materieel snel ter plaatse, dan minder materieel later ter plaatse!


Locatie 1 reactie 5.114x

Reactie (1)

Van GelderZondag 13 februari 2011 – 21:29
Ik heb 112 gebeld en direct door gegeven dat brandweer Hattemerbroek sneller ter plaatse zou zijn dan Kampen. Dan krijg je te horen dat zij dat zelf wel uit zullen zoeken met als gevolg dat de brandweer ruim 20 min. later pas komt terwijl Hattemerbroek in nog geen 5 min. ter plaatse kon zijn. Heel frustrerend! Wij wensen de bewoners veel sterkte.


100 donaties in 2020, waarvoor dank! Kan ik in 2021 ook op jouw steun rekenen?
Lees waarom donaties belangrijk voor mij zijn
Het nieuws via mijn Telegram kanaal: StefanVerkerkNieuws

Reageren

Naam:
Emailadres:
Jouw reactie:

Ingestuurde reacties worden voor publicatie op deze website gemodereerd. Reacties kunnen zonder opgaaf van reden worden geweigerd als deze als kwetsend kunnen worden ervaren, als het taalgebruik slecht is, indien de reacties reclame of privacygevoelige informatie bevatten of als de reacties niet aansluiten bij het onderwerp van het nieuwsartikel. Email adressen worden niet getoond bij de reacties.
Wat is het alarmnummer?
Anti-spam vraag
 
Verstuur reactie

Meer recent nieuws uit Zalk:

Auto en vrachtwagen botsen met elkaar op de N50 bij Zalk
Gewonde bij kopstaart aanrijding op de N50 bij Zalk
Zwaargewonde bij ongeval N50 bij Zalk, zoekactie met politiehelikopter naar mogelijke bijrijder
Het weer in Wezep
Helder 2,2°C
N 9,7km/h
0,6mm
Weerstation Wezep
Steun mijn werk
In 2021 hebben veel mensen mij gesteund met een donatie. Kan ik in 2022 ook op jouw steun rekenen?

Lees meer en doneer

@Stefanuzz
[Traumahelikopter 19:26.11] A1 Veldweg 8181LP Heerde 9895 MKA MON
Donderdag 20 januari 2022 - 19:26
@huizingahans @Tijgernest @BINinformatie Nou ja, als de spiegel aan gort gereden is en de bumper daar al een flinke tik heeft gehad, is het wel raken toch? Laten we blij wezen dat het geen halve meter naar links is geweest.
Donderdag 20 januari 2022 - 15:24
[Politie 12:34.19] Incident (GRIP: 1) Eperweg Heerde
Donderdag 20 januari 2022 - 12:34
[Politie 17:53.09] Aanrijding letsel A28 Re 90,5 Hattem
Woensdag 19 januari 2022 - 17:53
@9a0aa893b7b444f Mist kan altijd zeer lokaal zijn. Misschien was het bij jou niet zo erg, maar elders zeker wel.
Woensdag 19 januari 2022 - 12:07
Nieuws: Brandweerauto raakt in zeer dichte mist van de weg onderweg naar reanimatie bij Kamperveen - https://t.co/czBMCh6XgB (foto's) https://t.co/BQtCANUnNH
Woensdag 19 januari 2022 - 11:34
Nieuws: Brandweerauto raakt in zeer dichte mist van de weg onderweg naar reanimatie bij Kamperveen - https://t.co/czBMCh6XgB (foto's) https://t.co/a2NHy8e6nL
Woensdag 19 januari 2022 - 11:25
Ga je zo de weg op? Hou dan rekening met (zeer) dichte mist. Zeker buiten de bebouwde kom is het zicht op sommige stukken minder dan 50 meter en kan het behoorlijk link zijn om te rijden. https://t.co/WWAzivWFkU
Woensdag 19 januari 2022 - 04:34
@mvbergen Wat een geweld daar de laatste dagen. Pff.
Woensdag 19 januari 2022 - 01:56